Nawigacja

Aktualności

Wyniki XIV. edycji konkursu dla uczniów szkół podstawowych „Namaluj historię dziadków” 2020

W związku z przerwaniem XIII edycji z powodu sytuacji epidemicznej, dopuszczono powstałe wówczas prace do oceny w trakcie XIV. edycji. Z możliwości tej skorzystały 3 szkoły, kwalifikując do etapu wojewódzkiego 4 uczniów z klas I-III i 6 uczniów z klas IV-VI (na etapie szkolnym po 15 uczniów w obu tych kategoriach wiekowych). Z klas VII-VIII uczniów nie zgłoszono.

W XIV edycję konkursu przeprowadzono w 33 szkołach. Na etapie szkolnym w konkursie wzięło udział 106 uczniów z klas I-III, 111 z klas IV-VI i 25 z klas VII-VIII. Do etapu wojewódzkiego komisje szkolne zakwalifikowały 29 prac z klas I-III, 43 z klas IV-VI i 18 z klas VII-VIII. 6 prac (po 2 w każdej kategorii wiekowej) zostało zdyskwalifikowanych ze względów regulaminowych – 5 z powodu przekroczenia przez szkoły dopuszczalnej liczny zakwalifikowanych prac, natomiast jedna została wykonana przez 2 osoby, co łamie zasadę indywidualnego uczestnictwa w konkursie (p.I.3 regulaminu). W sumie ocenie poddano 31 prac uczniów z klas I-III, 47 z klas IV-VI i 16 z klas VII-VIII.

Oceny prac dokonała komisja w składzie:

  • Jakub Izdebski (OBEN IPN w Rzeszowie) – przewodniczący
  • Zenon Fajger (OBEN IPN w Rzeszowie) – sekretarz
  • Katarzyna Hudzicka-Chochorowska (OBEN IPN w Rzeszowie)
  • Urszula Kujawa (PCEN w Rzeszowie)
  • Maciej Rędziniak (OBEN IPN w Rzeszowie)
  • Jolanta Szpunar (WDK w Rzeszowie)

Każda praca została oceniona przez 2 członków komisji, zgodnie z kryteriami określonymi w regulaminie. Po zsumowaniu ocen ustalono wyniki i wyłoniono następujących laureatów:

Kategoria: uczniowie klas I-III szkoły podstawowej

1. miejsce
Franciszek Rzepka, Szkoła Podstawowa Nr 28 im. płk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie, tytuł pracy: Zesłani na Syberię w bydlęcych wagonach – wspomnienia Tadeusza Cichockiego
2. miejsce
Julita Liwosz, Szkoła Podstawowa w Łysej Górze, tytuł pracy: Godzina milicyjna
3. miejsce (ex aequo)
Szymon Dolepa, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pruchniku, tytuł pracy:  Czas wojny
Kacper Działo, Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim, tytuł pracy: Mord Niemców na Żydach w Majdanie Sieniawskim w czasie II wojny światowej
Franciszek Rzepka, Szkoła Podstawowa Nr 28 im. płk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie, tytuł pracy: Orzeł z wieży Zamku Lubomirskich – wspomnienia Ireny Podgórskiej
Wiktoria Źrebiec, Szkoła Podstawowa w Łysej Górze, tytuł pracy: Praca w polu

 

  • 1 miejsce Franciszek Rzepka	Zesłani na Syberię w bydlęcych wagonach – wspomnienia Tadeusza Cichockiego	Szkoła Podstawowa Nr 28 im. płk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie
    1 miejsce Franciszek Rzepka Zesłani na Syberię w bydlęcych wagonach – wspomnienia Tadeusza Cichockiego Szkoła Podstawowa Nr 28 im. płk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie
  • 2 miejsce Julita Liwosz	Godzina milicyjna	Szkoła Podstawowa w Łysej Górze
    2 miejsce Julita Liwosz Godzina milicyjna Szkoła Podstawowa w Łysej Górze
  • 3 miejsce Szymon Dolepa	Czas wojny	Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pruchniku
    3 miejsce Szymon Dolepa Czas wojny Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pruchniku
  • 3 miejsce Kacper Działo	Mord Niemców na Żydach w Majdanie Sieniawskim w czasie II wojny światowej	Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
    3 miejsce Kacper Działo Mord Niemców na Żydach w Majdanie Sieniawskim w czasie II wojny światowej Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
  • 3 miejsce Franciszek Rzepka	Orzeł z wieży Zamku Lubomirskich – wspomnienia Ireny Podgórskiej	Szkoła Podstawowa Nr 28 im. płk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie
    3 miejsce Franciszek Rzepka Orzeł z wieży Zamku Lubomirskich – wspomnienia Ireny Podgórskiej Szkoła Podstawowa Nr 28 im. płk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie
  • 3 miejsce Wiktoria Źrebiec Praca w polu Szkoła Podstawowa w Łysej Górze
    3 miejsce Wiktoria Źrebiec Praca w polu Szkoła Podstawowa w Łysej Górze

 

Kategoria: uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej

1. miejsce
Marcelina Jodko, Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, tytuł pracy: Mój pradziadek
2. miejsce                 
Martyna Dworak, Zespół Szkół w Budach Głogowskich, tytuł pracy: Ukryta tajemnica
3. miejsce (ex aequo)     
Milena Hydzik, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zagórzu, tytuł pracy: Sprawiedliwy wśród narodów świata
Mikołaj Sopel, Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim, tytuł pracy: Polegli w służbie dla Ojczyzny

 

  • 1 miejsce Marcelina Jodko Mój pradziadek Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
    1 miejsce Marcelina Jodko Mój pradziadek Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
  • 1 miejsce Marcelina Jodko Mój pradziadek Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
    1 miejsce Marcelina Jodko Mój pradziadek Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
  • 2 miejsce Martyna Dworak Ukryta tajemnica Zespół Szkół w Budach Głogowskich
    2 miejsce Martyna Dworak Ukryta tajemnica Zespół Szkół w Budach Głogowskich
  • 2 miejsce Martyna Dworak Ukryta tajemnica Zespół Szkół w Budach Głogowskich
    2 miejsce Martyna Dworak Ukryta tajemnica Zespół Szkół w Budach Głogowskich
  • 3 miejsce Milena Hydzik	Sprawiedliwy wśród narodów świata Szkoła Podstawowa nr 2 w Zagórzu
    3 miejsce Milena Hydzik Sprawiedliwy wśród narodów świata Szkoła Podstawowa nr 2 w Zagórzu
  • 3 miejsce Milena Hydzik	Sprawiedliwy wśród narodów świata Szkoła Podstawowa nr 2 w Zagórzu
    3 miejsce Milena Hydzik Sprawiedliwy wśród narodów świata Szkoła Podstawowa nr 2 w Zagórzu
  • 3 miejsce Mikołaj Sopel Polegli w służbie dla Ojczyzny Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
    3 miejsce Mikołaj Sopel Polegli w służbie dla Ojczyzny Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
  • 3 miejsce Mikołaj Sopel Polegli w służbie dla Ojczyzny Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
    3 miejsce Mikołaj Sopel Polegli w służbie dla Ojczyzny Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim

 

Wyróżnienie za szczególne walory artystyczne
Gabriela Fitoł, Szkoła Podstawowa im. ks. Władysława Świdra w Czarnej Sędziszowskiej, tytuł pracy: Ku pamięci

 

  • Gabriela Fitoł	Ku pamięci Szkoła Podstawowa im. ks. Władysława Świdra w Czarnej Sędziszowskiej
    Gabriela Fitoł Ku pamięci Szkoła Podstawowa im. ks. Władysława Świdra w Czarnej Sędziszowskiej
  • Gabriela Fitoł	Ku pamięci	Szkoła Podstawowa im. ks. Władysława Świdra w Czarnej Sędziszowskiej
    Gabriela Fitoł Ku pamięci Szkoła Podstawowa im. ks. Władysława Świdra w Czarnej Sędziszowskiej

 

Wyróżnienia za szczególne walory historyczne
Antonina Bielańska-Białek, Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, tytuł pracy: Ucieczka z Ravensbrück
Aleksander Mentel, Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, tytuł pracy: Historia jednego pomnika

 

  • Antonina Bielańska-Białek	Ucieczka z Ravensbrück	Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
    Antonina Bielańska-Białek Ucieczka z Ravensbrück Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
  • Antonina Bielańska-Białek Ucieczka z Ravensbrück Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
    Antonina Bielańska-Białek Ucieczka z Ravensbrück Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
  • Aleksander Mentel	Historia jednego pomnika	Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
    Aleksander Mentel Historia jednego pomnika Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
  • Aleksander Mentel	Historia jednego pomnika	Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
    Aleksander Mentel Historia jednego pomnika Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie

 

Kategoria: uczniowie kl. VII-VIII szkoły podstawowej

1. miejsce
Patrycja Pieszczek, Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie, tytuł pracy: Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy

 

  • 1 miejsce Patrycja Pieszczek	Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy	Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
    1 miejsce Patrycja Pieszczek Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
  • 1 miejsce Patrycja Pieszczek	Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy	Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
    1 miejsce Patrycja Pieszczek Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
  • 1 miejsce Patrycja Pieszczek	Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy	Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
    1 miejsce Patrycja Pieszczek Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
  • 1 miejsce Patrycja Pieszczek	Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy	Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
    1 miejsce Patrycja Pieszczek Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
  • 1 miejsce Patrycja Pieszczek	Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy	Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
    1 miejsce Patrycja Pieszczek Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
  • 1 miejsce Patrycja Pieszczek	Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy	Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
    1 miejsce Patrycja Pieszczek Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
  • 1 miejsce Patrycja Pieszczek	Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy	Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
    1 miejsce Patrycja Pieszczek Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
  • 1 miejsce Patrycja Pieszczek	Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy	Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
    1 miejsce Patrycja Pieszczek Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
  • 1 miejsce Patrycja Pieszczek	Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy	Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
    1 miejsce Patrycja Pieszczek Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
  • 1 miejsce Patrycja Pieszczek	Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy	Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
    1 miejsce Patrycja Pieszczek Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
  • 1 miejsce Patrycja Pieszczek	Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy	Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
    1 miejsce Patrycja Pieszczek Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
  • 1 miejsce Patrycja Pieszczek	Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy	Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
    1 miejsce Patrycja Pieszczek Więzienny fragment historii porucznika Antoniego Damazego Rąbcy Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie


2. miejsce      
Gabriela Skalska, Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, tytuł pracy: Syberia – okrutny dom

 

  • 2 miejsce Gabriela Skalska	Syberia – okrutny dom	Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
    2 miejsce Gabriela Skalska Syberia – okrutny dom Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
  • 2 miejsce Gabriela Skalska	Syberia – okrutny dom	Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
    2 miejsce Gabriela Skalska Syberia – okrutny dom Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
  • 2 miejsce Gabriela Skalska	Syberia – okrutny dom	Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
    2 miejsce Gabriela Skalska Syberia – okrutny dom Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
  • 2 miejsce Gabriela Skalska	Syberia – okrutny dom	Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
    2 miejsce Gabriela Skalska Syberia – okrutny dom Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
  • 2 miejsce Gabriela Skalska	Syberia – okrutny dom	Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
    2 miejsce Gabriela Skalska Syberia – okrutny dom Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
  • 2 miejsce Gabriela Skalska	Syberia – okrutny dom	Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
    2 miejsce Gabriela Skalska Syberia – okrutny dom Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
  • 2 miejsce Gabriela Skalska	Syberia – okrutny dom	Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
    2 miejsce Gabriela Skalska Syberia – okrutny dom Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
  • 2 miejsce Gabriela Skalska	Syberia – okrutny dom	Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
    2 miejsce Gabriela Skalska Syberia – okrutny dom Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
  • 2 miejsce Gabriela Skalska	Syberia – okrutny dom	Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie
    2 miejsce Gabriela Skalska Syberia – okrutny dom Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie


3. miejsce (ex aequo)
Gabriela Trybus, Szkoła Podstawowa w Dobieszynie, tytuł pracy: Rosół

 

  • 3 miejsce Gabriela Trybus Rosół Szkoła Podstawowa w Dobieszynie
    3 miejsce Gabriela Trybus Rosół Szkoła Podstawowa w Dobieszynie

3. miejsce (ex aequo)
Zofia Winogrodzka, Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie, tytuł pracy: Wojenna historia mojej babci 1944 r.

 

  • 3 miejsce Zofia Winogrodzka	Wojenna historia mojej babci 1944 r.	Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
    3 miejsce Zofia Winogrodzka Wojenna historia mojej babci 1944 r. Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
  • 3 miejsce Zofia Winogrodzka	Wojenna historia mojej babci 1944 r. Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
    3 miejsce Zofia Winogrodzka Wojenna historia mojej babci 1944 r. Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
  • 3 miejsce Zofia Winogrodzka	Wojenna historia mojej babci 1944 r.	Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
    3 miejsce Zofia Winogrodzka Wojenna historia mojej babci 1944 r. Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
  • 3 miejsce Zofia Winogrodzka	Wojenna historia mojej babci 1944 r.	Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie
    3 miejsce Zofia Winogrodzka Wojenna historia mojej babci 1944 r. Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Kazimierza Pułaskiego w Rzeszowie

W związku z trwającym stanem epidemii, planowana na 11 grudnia uroczystość wręczenia nagród laureatom i ich opiekunom nie odbędzie się. Zostaną one, a także dyplomy dla pozostałych finalistów i nauczycieli, przesłane do szkół.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na wirtualną wystawę prac konkursowych!

Pełnw wyniki XIV. edycji konkursu dla uczniów szkół podstawowych „Namaluj historię dziadków” 2020 w załaczniku. 

do góry