Nawigacja

Aktualności

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych pracownikom Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie

Z okazji Święta Niepodległości oraz 20-lecia istnienia Instytutu Pamięci Narodowej grono zasłużonych i długoletnich pracowników  Oddziału IPN w Rzeszowie zostało uhonorowanych odznaczeniami państwowymi przyznanymi przez Prezydenta RP oraz Prezesa IPN. 

Ze względu na sytuację pandemiczną uroczystość odbywa się w siedzibie Oddziału (a nie jak bywało to dotychczas w centrali IPN w Warszawie) w kameralnym gronie i z zachowaniem wszystkich procedur związanych z ochroną zdrowia w tym trudnym okresie. 

W imieniu Prezesa IPN dr. Jarosława Szarka odznaczenia wręczył dr Dariusz Iwaneczko - dyrektor Oddziału IPN w Rzeszowie w obecności naczelników poszczególnych biur merytorycznych. 

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz.U. z 2020 r. poz. 138) na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, za zasługi w dokumentowaniu i upamiętnianiu prawdy o najnowszej historii Polski: 

  •  Srebrnym Krzyżem Zasługi został odznaczony pan Jakub Izdebski
  • Brązowym Krzyżem Zasługi został odznaczony pan Tomasz Bereza

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz.U. z 2020 r. poz. 138) na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

  • Medalem Złotym za Długoletnią Służbę odznaczona została pani  Maria Dorota Szakalicka
  • ​ Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczony został pan Stanisław Stopyra
  • ​ Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczona została pani Maria Anna Winter
  • Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę odznaczony został pan Hubert Krzysztof Bury
  • Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę odznaczona została pani Katarzyna Kyc

Fot. Katarzyna Gajda-Bator

do góry