Nawigacja

Edukacja – Rzeszów

Projekty edukacyjne regionalne

Cykl spotkań „Twarzą w twarz z historią”

W siedzibie rzeszowskiego Oddziału IPN organizowane są spotkania ze świadkami historii. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z ludźmi, którzy uczestniczyli w ważnych wydarzeniach z naszej przeszłości, uczniowie nie tylko dowiadują się o nieznanych szczegółach wydarzeń, ale mogą również poznać poglądy, uczucia i motywacje osób zaangażowanych w opisywane na kartach podręczników procesy.

Szczegółowe informacje o tematyce i terminach będą ukazywać się na bieżąco na stronie internetowej IPN pod adresem:http://rzeszow.ipn.gov.pl/

Koordynator projektu:
Maciej Rędziniak, tel. 17 867 30 32
e-mail: maciej.redziniak@ipn.gov.pl


„Wiek Niepodległosci”

„Wiek Niepodległości” to audycja o charakterze historycznym, przygotowana w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jest wynikiem współpracy Radia Via z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Gospodarzem programu jest Agnieszka Radochońska-Kloc. Audycja jest emitowana w drugą i czwartą środę miesiąca o godz. 19.40 ( powtórka w drugą i czwartą niedzielę o godz. 17.00 ) w formie wywiadów z historykami, badaczami oraz pasjonatami historii i tradycji niepodległościowych. Prezentuje na antenie najważniejsze fakty i sylwetki kluczowych postaci walki o wolność oraz ślady tamtych wydarzeń w naszym regionie. Autorzy programu umożliwiają radiosłuchaczom zadawanie pytań w formie mailowej lub telefonicznej po wyemitowaniu audycji, a następnie udzielanie odpowiedzi podczas emisji kolejnego odcinka. 

Wszystkie wyemitowane dotychczas odcinki do odsłuchania na stronie: http://radiovia.com.pl/program/posluchaj-jeszcze-raz/wiek-niepodleglosci

Koordynator projektu:
Katarzyna Gajda-Bator, tel. 17 860 6012
e-mail: katarzyna.gajda-bator@ipn.gov.pl


„Ferie z IPN”

Podczas ferii zimowych zapraszamy maturzystów na cykl warsztatów, prowadzonych przez pracowników IPN – poświęcony zagadnieniom z historii najnowszej.

Dla młodszych miłośników historii organizujemy zajęcia w formie zabawowej, w tym rozgrywki z wykorzystaniem edukacyjnych gier planszowych wydawanych przez IPN. Szczegółowe informacje o tematyce i terminach będą ukazywać się na bieżąco na stronie internetowej IPN i na fb.

Kontakt:

Zenon Fajger, tel. 17 867 30 32
e-mail: zenon.fajger@ipn.gov.pl

Maciej Rędziniak, tel. 17 867 30 32
e-mail: maciej.redziniak@ipn.gov.pl


„Lato z IPN”/„Wakacje z IPN”

W ramach „Lata z IPN” pracownicy OBEP IPN w Rzeszowie przygotowują ofertę zajęć dla dzieci pozwalającą na poznawanie najnowszej historii Polski w „wakacyjnych” formach.

Propozycja adresowana jest do placówek letniego wypoczynku dla dzieci, chcących w swoim programie umieścić również elementy edukacji historycznej, patriotycznej, regionalnej. W tej formie edukację patriotyczną połączono z zabawą, w której mogą wziąć udział nawet najmłodsze dzieci.

Grupy przebywające w Rzeszowie zapraszamy do odwiedzin IPN, proponujemy zajęcia w terenie: spacery historyczne lub gry terenowe w centrum miasta. Szczegółowe informacje o tematyce i terminach będą ukazywać się na bieżąco na stronie internetowej IPN i na fb.

Kontakt:

Zenon Fajger, tel. 17 867 30 32
e-mail: zenon.fajger@ipn.gov.pl

Maciej Rędziniak, tel. 17 867 30 32
e-mail: maciej.redziniak@ipn.gov.pl


 

do góry