Nawigacja

Aktualności

100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Konferencja prasowa na temat nowych serwisów internetowych – 18 maja 2020

Zapraszamy na konferencję prasową z udziałem prezesa IPN – tradycyjną oraz on-line, podczas której zaprezentujemy nowe serwisy internetowe, przygotowane z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Wideotransmisja na kanale IPNtv, 18 maja 2020 r. od godz. 10.

 

 

 

Konferencja prasowa odbędzie się w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Krakowie (ul. Dunajewskiego 8) w poniedziałek 18 maja 2020 r. Początek o godz. 10.00. Wezmą w niej udział:

  • prezes IPN dr Jarosław Szarek,
  • redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego” ks. Adam Pawlaszczyk,
  • dr Andrzej Grajewski, tygodnik „Gość Niedzielny”.

Serwis internetowy „W Wadowicach wszystko się zaczęło” (wadowice1920.gosc.pl)

Unikatowe fotografie oraz dokumenty z archiwum IPN związane z Janem Pawłem II w jednym miejscu. Opowieść o rodzinnych stronach Karola Wojtyły. Rodzice, dziadkowie i dom rodzinny przyszłego papieża. Walka o granice odrodzonej Polski, wpływ patriotycznych tradycji na kształtowanie się osobowości młodego Karola – oto przykładowa tematyka poszczególnych bloków serwisu internetowego. Oprócz tego 100 zdjęć (w tym kilkadziesiąt unikatowych), dokumenty z archiwum IPN i teksty renomowanych autorów.
Portal został przygotowany przez redakcję tygodnika „Gość Niedzielny” oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Serwis internetowy pielgrzymki.ipn.gov.pl
Instytut Pamięci Narodowej przygotował także portal tematyczny dotyczący wizyt papieża w Polsce w okresie PRL, który będzie dostępny od 15 maja 2020 r. W serwisie będzie można znaleźć dokumenty w wersji cyfrowej, fotografie SB, ulotki i wiele innych materiałów z Archiwum IPN.

W konferencji prasowej można uczestniczyć na dwa sposoby:

  • osobiście, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa (maseczki, rękawiczki, mikrofony na wysięgnikach)
  • wirtualnie na kanale YouTube IPNtv (https://youtu.be/DffUd8uB2hw)
    W trakcie konferencji będzie możliwość zadawania pytań za pośrednictwem czatu (prosimy podawać imię, nazwisko i redakcję).
do góry