Nawigacja

Aktualności

Ferie z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Ferie dla dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego rozpoczną się 13 stycznia i potrwają do 24 stycznia 2020 r.  Już po raz dwunasty czeka na nich bogata oferta przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Ze swojej strony zapewniamy możliwość udziału w prelekcjach, pokazach filmowych, warsztatach edukacyjnych, turniejach gier historycznych wydanych przez IPN, zwiedzaniu rzeszowskiego Zamku Lubomirskich wraz z przewodnikiem „Tajemnice rzeszowskiego zamku”.  Dla najmłodszych odbiorców organizujemy warsztaty „Bohaterski Miś” - zajęcia prowadzone w oparciu o książkę Bronisławy Ostrowskiej „Bohaterski Miś - czyli przygody pluszowego niedźwiadka na wojnie”. Dla nieco starszych proponujemy wykład poświęcony „Zbrodni Katyńskiej”.

Wszystkie zajęcia rozpoczną się o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Instytutu Pamięci Narodowej przy ulicy Szopena 23 w Rzeszowie i potrwają ok. 2 godzin. Miejscem zbiórki dla uczestników zajęć  „Tajemnice rzeszowskiego zamku” będzie wejście główne przed Zamkiem.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w zajęciach pod nr telefonu 17 860 60 54. Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość indywidualnego uzgodnienia terminu i miejsca zajęć. 

Oprócz Rzeszowa „Ferie z IPN" odbędą się także w Ośrodku Wypoczynkowym „Caritas" w Myczkowcach.

Wykaz zajęć w ramach „Ferii z IPN” znajduje się na plakacie.
do góry