Nawigacja

Aktualności

Wakacyjne Kino Plenerowe 2019

Wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart serdecznie zaprasza na ostatni seans Wakacyjnego Kina Plenerowego w pierwszą środę września - 4 września 2019 r. o godz. 20:00 w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie. Wstęp wolny.

W repertuarze zobaczą Państwo film „DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA” – reż. Denis Delić.

Seans połączony z uroczystym zakończeniem Wakacyjnego Kina Plenerowego w tym sezonie.

Wakacyjne Kino Plenerowe, to cykl seansów filmowych mających na celu kontynuację włączania wszystkich mieszkańców Podkarpacia we współtworzenie i świętowanie 100. jubileuszu obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości. Repertuar kina został przygotowany w oparciu o filmy najwyżej ocenione przez głosujących w zorganizowanym przez Wojewodę Podkarpackiego plebiscycie. Każdy z prezentowanych filmów nawiązuje do wydarzeń z przeszłości ważnych dla Polaków. Seanse pełnią rolę edukacji patriotyczno-historycznej, będącej ważnym składnikiem społecznej świadomości budującej polską tożsamość i wspólnotę narodową. To również wspaniała okazja do relaksu i spędzenia miło letniego wieczoru przed wielkim ekranem, zainstalowanym pod rozgwieżdżonym niebem. 

Prowadzenie: Pan Piotr Samolewicz. 
Organizator główny: Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart.

Partnerzy projektu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bernardyńskie Centrum Religijno-Kulturowe przy Klasztorze Ojców Bernardynów w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Fundacja Dziesiąta Muza z Warszawy, Kino Zorza.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Niepodległa w Europie”, dofinansowane z Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022, Priorytet 2, Schemat 2C.

do góry