Instytut Pamięci Narodowej - Rzeszów

https://rzeszow.ipn.gov.pl/pl8/aktualnosci/34960,Wystawa-Symbole-naszej-historii-czesc-pierwsza-Godlo-barwa-hymn-i-czesc-druga-II.html
13.03.2026, 09:29

Wystawa „Symbole naszej historii”: część pierwsza „Godło, barwa, hymn” i część druga „II Rzeczpospolita” – Iwonicz-Zdrój, 21 kwietnia – 11 maja 2016

21.04.2016

Od 21 kwietnia do 11 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Iwoniczu-Zdroju, (ul. Zadwór 15), będzie prezentowana wystawa „Symbole naszej historii”: część pierwsza „Godło, barwa, hymn” i część druga „II Rzeczpospolita”. 

„Symbole naszej historii”

Wystawa jest swego rodzaju podróżą poprzez symbole. Te mniej i bardziej znane – takie, które na dłużej lub na stałe zostały osadzone w życiu ludzi, i te, które przeminęły wraz z czasami, które symbolizowały.

Szczególne miejsce poświęcone zostało symbolice państwowości – godłu, fladze, barwom, hymnowi i znakom z nimi powiązanymi. Na wystawie znalazły się też znaki, które stały się symbolami swoich czasów – godła, logotypy, odznaczenia, a nawet przedmioty, które nie tylko były powszechnie znane sobie współczesnym, ale też są obrazem przeszłości dla żyjących dzisiaj.

Serdecznie zapraszamy.