Nawigacja

Aktualności

III Bieg Sikorskiego pod patronatem Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie

Władysław Sikorski w Hyżnem spędził swoje lata młodzieńcze. Tu poznali się jego rodzice, a 19 maja 1874 r. zawarli związek małżeński w hyżneńskim kościele. W latach 1887-1893 Władysław Sikorski uczęszczał do tutejszej szkoł

19 czerwca 2022 r. w Hyżnem (pow. rzeszowski) odbył się III Bieg Sikorskiego. Uczestnicy mieli do pokonania 10 kilometrową trasę, która prowadziła przez malownicze tereny gminy Hyżne.

Była to już trzecia edycja imprezy organizowanej przez sekcję biegową klubu HALO Hyżne pod patronatem IPN Oddział w Rzeszowie.

Najszybszy wśród mężczyzn był Adam Rybiński z Rzeszowa z czasem 40:05, natomiast wśród pań triumfowała Kinga Walania - Bronhard (Głogovia Głogów Małopolski), która trasę pokonała trasę w czasie 44:44. Dla pani Kingi to drugi triumf z rzędu w Biegu Sikorskiego.

Zawodnicy, którzy wygrali poszczególne kategorie (open kobieta, open mężczyzna, wiekowe, specjalne: służby mundurowe, najlepsi mieszkańcy gminy Hyżne) otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody. Po głównym biegu odbyły się zawody dla dzieci. Najmłodsi sprawdzili się na dystansie 400m, a nastolatkowie rywalizowali na dystansie 800m.

Podczas biegu prowadzona była zbiórka pieniędzy na leczenie Marcina Grysa z Błędowej Zgłobieńskiej, który pod koniec marca zachorował na sepsę. Aby 36-latek powrócił do zdrowia, potrzebuje kosztownej rehabilitacji.

do góry