Nawigacja

Aktualności

„Patroni naszych ulic”. Zrób zdjęcie i wyjedź w Bieszczady

Na konkursowe prace czekamy do 30 czerwca 2022 r. 

Wybierz jednego z bohaterów serii „Patroni naszych ulic” i zrób zdjęcia miejsc, obiektów, pamiątek, przedmiotów, budowli, pomników powiązanych z daną osobą. Weź udział w konkursie fotograficznym i wygraj wakacyjny obóz w Bieszczadach!

Patroni naszych ulic kształtowali dzieje Polski oraz nasze wyobrażenia o wartościach moralnych: poświęceniu, odpowiedzialności, odwadze.  Mimo, że są już częścią historii, kształtują naszą codzienność. W przestrzeni, w której funkcjonujemy, pozostało po nich wspomnienie, ale również wiele dzieł i detali, świadczących o ich życiu i dokonaniach. Warto poszukać tych pamiątek wokół nas i uchwycić je na fotografiach.

Nagrodą dla zwycięzców jest darmowy pobyt na obozie w Bieszczadach, w formule „bez telefonu z pełnym wyżywieniem”, w terminach: 31 lipca – 6 sierpnia 2022 r. lub 7 sierpnia – 13 sierpnia 2022 r. Organizator zaplanował wiele atrakcyjnych zabaw i wydarzeń takich jak: piesze wędrówki z przewodnikiem górskim, nocne gry i zwiady terenowe, kurs pierwszej pomocy. Odbywać się będą także zajęcia edukacyjne z pracownikami Instytutu Pamięci Narodowej. Uczestnicy zakwaterowani zostaną w obozie stacjonarnym pod namiotami. Zapewniamy transport dzieci z Warszawy w Bieszczady, a po obozie z powrotem do stolicy.

Celem konkursu Biura Przystanków Historia IPN jest edukacja historyczna uczniów szkół podstawowych na temat znaczących postaci Polski XX-go wieku. Zachęcamy uczniów w wieku od 9 do 14 lat do rozwijania umiejętności obserwacji i dokumentowania pamiątek o Polakach, mających znaczący wpływ na przeszłość i przyszłość ojczyzny. Zdjęcia do konkursu mogą być wykonane na obszarze Polski.

Na konkursowe prace czekamy do 30 czerwca 2022 r. 

Więcej o projekcie: https://przystanekhistoria.pl/pa2/biblioteka-cyfrowa/patroni-naszych-ulic

Organizator: Biuro Przystanków Historia Instytutu Pamięci Narodowej

Koordynator: Paweł Rudaś, tel. 022 540 58 50, email: pawel.rudas@ipn.gov.pl

do góry