Nawigacja

Aktualności

Wakacje z IPN Rzeszów. Odwiedź nas lub zaproś do siebie!

  • Plakat Wakacje z IPN Rzeszów.

W ramach „Lata z IPN” pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie przygotowali ofertę zajęć dla dzieci pozwalającą na poznawanie najnowszej historii Polski w beztroskich „wakacyjnych” formach. Propozycja adresowana jest do placówek letniego wypoczynku dla dzieci, chcących w swoim programie umieścić również elementy edukacji historycznej, patriotycznej i regionalnej. W tej formie edukację patriotyczną połączono z zabawą, w której mogą wziąć udział nawet najmłodsze dzieci. Grupy przebywające w Rzeszowie zapraszamy do odwiedzin IPN.

W tegorocznym programie proponujemy:
„Miś Wojtek. Niezwykły żołnierz gen. Andersa”.
Historia niezwykłego żołnierza służącego w armii polskiej podczas II wojny światowej – kaprala Misia Wojtka (syryjskiego niedźwiedzia brunatnego), który przebył szlak bojowy wraz z 2. Korpusem Polskim i walczył pod Monte Cassino.

„Symbole naszej historii”.
Wszyscy znamy polskie symbole narodowe. Ale czy wiemy skąd się wzięły, jak zmieniały się przez wieki naszej historii? Na naszych zajęciach będzie można poznać odpowiedzi na te pytania, a przy okazji dobrze się bawić.

Gry terenowe i spacery historyczne po Rzeszowie.
Wraz z historykami IPN będzie można odkryć wiele ciekawych wydarzeń historycznych i miejsc w Rzeszowie.

Gry IPN
Grając w planszówki, też można poznawać historię. IPN przygotował bogatą ofertę gier dla wszystkich grup wiekowych, a w czasie zajęć będzie można zagrać w niektóre z nich.

Zajęcia prowadzimy wyłącznie dla grup zorganizowanych po wcześniejszym uzgodnieniu.
Szczegółowe informacje o tematyce i terminach można uzyskać pod numerem telefonu: 17 867 30 31 lub adres mailowy: Zenon Fajger 17 867 30 32 / zenon.fajger@ipn.gov.pl, Maciej Rędziniak 17 867 30 32 / maciej.redziniak@ipn.gov.pl

do góry