Nawigacja

Aktualności

Edukacyjna pomoc Instytutu Pamięci Narodowej dla uczniów z Ukrainy

  • „Polska - zarys dziejów”

Zwracamy się do nauczycieli i placówek oświatowych z ofertą przekazania publikacji „Polska - zarys dziejów” pod red. Włodzimierza Mędrzeckiego, kierownika Zakładu Historii Społecznej XIX i XX wieku im. Tadeusza Manteuffla PAN i nauczyciela historii Jerzego Bracisiewicza. Jest to pierwsza tego typu publikacja od początku przeznaczona dla czytelnika ukraińskiego. Ponad trzystustronicowy, bogato ilustrowany i wydany w języku ukraińskim tom kierowany jest do szerokiego grona odbiorców. Książka została napisana tak, by mógł ją czytać zarówno uczeń starszych klas szkoły podstawowej, licealista, jak i nauczyciel. Jest też formą dialogu wspólnej historii obu narodów, tych trudnych ale również momentów heroicznych.

Książki chcemy przekazać dla  uczniów z Ukrainy, którzy podjęli edukację w polskich szkołach i placówkach edukacyjnych lub interesują się  historią.

Publikacje będzie można odbierać od 17 marca 2022 r. (czwartek) w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, ul. Słowackiego 18 w godzinach 7:30 -15:00 do wyczerpania zapasu. 
Zainteresowane placówki oświatowe prosimy o kontakt z sekretariatem Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej tel. 17 8606054.

 

do góry