Nawigacja

Aktualności

Spotkanie z historią „Śladami kompanii Narol” – Narol, 14 listopada 2021

14 listopada 2021 r. w Centrum Koncertowo - Wystawienniczym w Narolu odbyło się spotkanie z historią „Śladami kompanii Narol”.  Rozpoczęło je wprowadzenie sztandaru i ballada w wykonaniu rekonstruktorów Grupy Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Tomaszów Lubelski, następnie zgromadzeni obejrzeli film o kompanii, w którym zobaczyć można było wiele archiwalnych zdjęć. 
Historię powstania i funkcjonowania kompanii pod dowództwem ppor. Karola Kosteckiego ps. „Kostek” przybliżył dr Dariusz Iwaneczko - dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Każdy z przybyłych gości otrzymał najnowszą publikację „Śladami kompanii Narol” autorstwa Aleksandry Hadaś. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i pokało jak ważna jest dla mieszkańców historia regionu. 
Na koniec podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w realizację projektu i kultywowanie pamięci o kompanii Narol złożyli poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak oraz burmistrz Miasta i Gminy Narol Grzegorz Dominik. Moderatorem spotkania była Magdalena Szczepańska. 

Dla zainteresowanych publikacja „Śladami kompanii Narol” dostępna jest w Narolskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Rynek 2B/2. 

Patronat nad wydarzeniem objęli poseł na Sejm RP Anna Schmidt oraz poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak. Wydarzenie zostało sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Operatorem zadania było Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze. 
 

do góry