Nawigacja

Aktualności

I Ogólnopolski Turniej Gwieździstej Estrady – Ropczyce, 5 kwietnia 2018

Pierwszy turniej Gwieździstej Estrady miał miejsce w Ropczycach w 2010 r. w Zespole Szkół im. ks. Jana Zwierza i od tego czasu rok rocznie odbywa się na Podkarpaciu, ciesząc i ucząc pasjonatów gier planszowych. Ropczyce to szczególne miejsce, właśnie tutaj  Wojciech Sieroń, nauczyciel informatyki zaraził pasją do gier planszowych swoich uczniów. Jest on recenzentem wielu gier, współorganizatorem konferencji „Edukacja na planszy” oraz turnieju Gwieździstej Estrady. W tym roku do rozgrywek dołączyło sześć dużych miast z całej Polski. 

5 marca 2018 r. w turnieju w Ropczycach brało udział szesnaście drużyn z Podkarpacia, w kategoriach juniorzy i kadeci. Uczestnicy brali udział w trzech zaproponowanych przez organizatorów grach: 303. Bitwa o Anglię, 111. Alarm dla Warszawy i 7. W obronie Lwowa. Nagrodą w tym etapie turnieju, dla pierwszych trzech drużyn z każdej kategorii, jest kieszonkowe ( trzysta złotych dla każdego członka drużyny) i wyjazd do Dęblina na Wielki Finał Turnieju. Nagrodą główną dla zwycięzców będzie lot nad Dęblinem i Kazimierzem samolotem sportowo- turystycznym. 

Wspólorganizatorem turnieju regionalnego na Podkarpaciu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszwowie, a koordynatorem projektu Krzysztof Kapłon. 

Fot. Krzysztof Kapłon (IPN Oddział Rzeszów)

do góry