Nawigacja

Aktualności

VIII edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „O tym nie można zapomnieć – spotkania z osobami, które przeszły przez piekło obozów i deportacji podczas II wojny światowej” – Rzeszów, 12 września 2017

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zaprasza uczniów klas 1 i 2 szkół gimnazjalnych oraz uczniów klas 1 i 2 szkół ponadgimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „O tym nie można zapomnieć – spotkania z osobami, które przeszły przez piekło obozów i deportacji podczas II wojny światowej” . 
Nauczyciele wraz z uczniami (samodzielnie lub przy pomocy koordynatorów z IPN) odnajdują świadków historii, które przebywały w obozie lub były deportowane na Sybir podczas II wojny światowej, kontaktują się z nimi i przygotowują nagranie, które przedstawi w jaki sposób świadkowie tamtych wydarzeń odbierają dzisiejszy świat oraz w jaki sposób wojna wpłynęła na ich losy.
Czas realizacji: październik 2017 r. - czerwiec 2018 r. 

Rezultaty pracy należy przesłać na adres: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w  Rzeszowie ul. Słowackiego 18 35-060 Rzeszów (z dopiskiem „O tym nie można zapomnieć…”).

  • notacje (nagrane na płycie DVD wywiady – czas nagrania do 1,5 godz.);
  • zwiastuny notacji (wybrane najciekawsze pięciominutowe fragmenty z notacji w celu pokazania ich na prezentacji końcowej nagrane na DVD).

​Pozostałe informacje oraz materiały do pobrania (m.in. karta zgłoszenia, scenariusze, karta zadań, kryteria oceny prezentacji) znajdują się w załączniku i na stronie: http://pamiec.pl/pa/edukacja/projekty-edukacyjne/ogolnopolskie/o-tym-nie-mozna-zapomni
 

do góry