Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Konkursy historyczne

Konkurs „Policjanci w służbie historii” w IPN – Rzeszów, 24 kwietnia - 12 maja 2017

W ramach konkursu „Policjanci w służbie historii” rzeszowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej zorganizował cykl warsztatów dla uczniów z Zespołu Szkół w Tyczynie biorących udział w projekcie.

24 kwietnia 2017 r. Katarzyna Kyc z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Rzeszowie przeprowadziła warsztaty poświęcone pracy ze źródłem historycznym. Zajęcia składały się z dwóch elementów – wykładu teoretycznego i części praktycznej, polegającej na analizie wybranych źródeł.

9 V 2017 r. odbyły się warsztaty historyczne na temat historii policji na terenie naszego województwa. Przeprowadził je Jacek Magdoń. W zajęciach uczestniczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

12 maja 2017 r. uczniowie uczestniczyli w warsztatach “Jak nagrać świadka historii”. Zajęcia, które przeprowadził Krzysztof Kapłon. Składały się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej. Pierwsza przybliżyła uczniom aspekty techniczne nagrywania takie jak poprawne ustawienie kamery, światła i dźwięku. W części praktycznej uczniowie mieli szansę poćwiczyć przed kamerą.

do góry