Nawigacja

Aktualności

Dyskusja o biografii kardynała Wyszyńskiego w rocznicę śmierci Prymasa – 28 maja 2020

Początek transmisji o godz. 14.00.

                         

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na transmisję dyskusji o książce Rafała Łatki, Beaty Mackiewicz i ks. Dominika Zamiatały Prymas Stefan Wyszyński. Biografia. Dyskusja odbędzie się w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia, skąd będzie transmitowana na kanale IPNtv w czwartek 28 maja 2020, w 39. rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia.

W rozmowie udział wezmą:

  • dr Rafał Łatka (Biuro Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej) – współautor publikacji
  • Beata Mackiewicz (Instytut Prymasowski) – współautorka publikacji
  • ks. dr hab. Dominik Zamiatała, prof. UKSW – współautor publikacji
  • dr hab. Paweł Skibiński (Uniwersytet Warszawski)

„Niekoronowanemu Królowi Polski” – zapisano na szarfie wieńca pogrzebowego kardynała Stefana Wyszyńskiego. W ten sposób naród docenił życie i dzieło Prymasa Tysiąclecia, jednego z najwybitniejszych Polaków w XX w.

Popularnonaukowe opracowanie prezentuje biografię kard. Wyszyńskiego w pełnej perspektywie. Ukazuje spektrum aktywności religijnej i społecznej oraz nauczania pasterskiego Prymasa Tysiąclecia.  Autorzy dotarli do wielu nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych, zweryfikowali dotychczasowe ustalenia i zaproponowali nowe ujęcie biografii tej kluczowej dla dziejów Polski postaci.  Publikację wzbogacają fotografie z życia i działalności kardynała Wyszyńskiego, pochodzące ze zbiorów Instytutu Prymasowskiego.

Transmisja na kanale IPNtv:

 

 

do góry