Nawigacja

Aktualności

Komunikat dotyczący otwarcia czytelni akt, punktu przyjmowania wniosków i sprzedaży publikacji IPN

Szanowni Państwo,

informujemy, że od 25 maja 2020 r. otwarta zostanie czytelnia akt oraz punkt przyjęć wniosków w Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

Udostępnianie dokumentów odbywać się będzie, wyłącznie po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty, z zachowaniem zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych.

W sprawie ustalenia terminu udostępnienia, prosimy o kontakt pod nr tel. 17 86 06 006 lub 17 86 06 038.

Prosimy również, aby użytkownicy czytelni zaopatrzyli się w rękawiczki oraz maseczki, zakrywające usta i nos, korzystanie z których jest warunkiem udostępnienia dokumentów. W pomieszczeniach czytelni dostępne będą płyny do dezynfekcji rąk.

Jednocześnie, mając na celu minimalizację zagrożenia zarażeniem Covid-19, w sprawach zapytań i wniosków, zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego oraz za pośrednictwem poczty tradycyjnej i elektronicznej. 

Czytelnia akt czynna będzie w godzinach od 9.00 do 14.00

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek – udostępniane akt na podstawie art. 36 ust. 1 ustawy
o IPN-KŚZpNP (badania naukowe, publikacje prasowe, zadania ustawowe).

środa  – realizacja pozostałych wniosków ustawowych.

Informujemy także, że od 1 czerwca br. zostanie otwarty punkt sprzedaży książek w godzinach od 9.00 do 14.00, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod nr 17 8608018 lub mailowym oddzial.rzeszow@ipn.gov.pl ze wskazaniem konkretnych pozycji, którymi są Państwo zainteresowani.

Prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności zalecanych przez służby sanitarno- epidemiologiczne.

 

do góry