Nawigacja

Aktualności

Wystawa prac fotograficznych konkursowych „Zachować dla przyszłości – II wojna światowa w Naszej pamięci”

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac fotograficznych konkursowych „Zachować dla przyszłości – II wojna światowa w Naszej pamięci”.
R
ok 1939 był rokiem szczególnym w historii naszej Ojczyzny. Początek wojny, która w niedługim czasie ogarnęła praktycznie cały świat to tragiczny okres nie tylko w dziejach naszej Ojczyzny, ale także poszczególnych rodzin czy osób. W roku 2019, w którym obchodziliśmy osiemdziesiątą rocznicę tego wydarzenia Archiwum Państwowe w Rzeszowie oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie w ramach działalności edukacyjnej zorganizowały dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych konkurs fotograficzny „Zachować dla przyszłości – II wojna światowa w Naszej pamięci”. Wyniki konkursu ogłoszone zostały w grudniu ubiegłego roku. 11 stycznia 2020 r. miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu oraz została otworzona wystawa prac pokonkursowych.
Obecnie wystawę można obejrzeć w holu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Zapraszamy do zwiedzania do końca lutego 2020 r.

do góry