Nawigacja

Aktualności

Szkolenie dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych w IPN - Rzeszów, 24 kwietnia 2019

„Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojen o granice Rzeczypospolitej” to tematy, wokół których organizowane są szkolenia i warsztaty dla nauczycieli.

Ostatnie przed wakacjami szkolenie dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojen o granice Rzeczypospolitej” odbyło się dzisiaj w rzeszowskim IPN. Wykład na temat „Walk o granice południową" wygłosił dr Jacek Magdoń z OBEN, a część warsztatową poprowadziła dr Joanna Kordzikowska wieloletni nauczyciel. 
 
Dodatkowym elementem spotkania było zaprezentowanie przez Krzysztofa Kapłona z IPN Centrala wersji testowej nowego portalu jakim jest „Mapa pamięci". 
Ma to być portal dostępny dla wszystkich użytkowników internetu, na którym będzie można dodawać wydarzenia, miejsca i ludzi związane z historią Polski. Autor portalu zachęcał do testowania i korzystania z dostępnej wersji mapy, aby móc ją udoskonalać i wyeliminować ewentualne błędy, a w przyszłości zachęcać uczniów do poznawania naszych bohaterów narodowych na kartach map.
 
Fot. Katarzyna Gajda-Bator
do góry