Nawigacja

Aktualności

Zapraszamy na film „Miasto 44” – Rzeszów, 14 maja 2019

W maju w kinie „Zorza” zaprezentujemy film „Miasto 44”, w ramach cyklu bezpłatnych pokazów filmowych organizowanych przez IPN

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, w ramach cyklu bezpłatnych pokazów filmowych, organizowanych w rzeszowskim Kinie „Zorza”  zaprasza na film „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy.

Projekcja odbędzie się 14 maja 2019 r. w Kinie „Zorza” w Rzeszowie, ul. 3 Maja 28 o godzinie 18.00 i poprzedzona będzie prelekcją historyczną.

Dostępność bezpłatnych wejściówek do sprawdzenia pod numerem telefonu 17 86 06 054. Odbiór wejściówek w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego 18 od wtorku 7 maja od godziny 9.00 oraz w kasie kina „Zorza”.

Opis filmu:
„Miasto44” jest to film dozwolony od lat 15. Opowiada on o młodych Polakach, żyjących w czasie II wojny światowej, w Warszawie, która jest pod niemiecką okupacją. W projekcji tej, oprócz drastycznych, przerażających, ale realistycznych scen, są również wątki o miłości i przyjaźni. Otóż, głównym bohaterem jest Stefan. To spokojny i pracowity chłopak. Spotyka się z piękną i uczciwą dziewczyną, Kamilą. Stefan, wraz z młodszym bratem oraz mamą, prowadzi bezpieczne życie, dopóki chłopak nie dołączy do grupy powstańców. Są to jeszcze właściwie dzieci, które myślą, że wojna to tylko zabawa przy użyciu broni. O tym, jaka okrutna jest naprawdę, dowiadują się dopiero wtedy, gdy na ich oczach umierają przyjaciele.

Organizatorem projektu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

do góry