Nawigacja

Aktualności

Kolejne wykłady dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych w ramach spotkań „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojen o granice Rzeczypospolitej” – Rzeszów, 16 stycznia 2019

Instytut Pamięci Narodowej wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej zapraszają do udziału w kolejnym cyklu szkoleń dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych w roku 2019. Ten dwuletni cykl został zapoczątkowany w roku ubiegłym i nosi tytuł „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”. Składa się z czterech tematów dotyczących historii Polski w latach 1768–1923. Każdy z tematów jest realizowany podczas dwóch spotkań z nauczycielami, składających się z wykładu, warsztatów metodycznych oraz innej formy edukacyjnej. Celem drugiego cyklu seminariów jest przedstawienie historii walk o niepodległość Polski od konfederacji barskiej po odzyskanie niepodległości w 1918 roku, walk o granice państwa polskiego oraz kształtowania się struktur Rzeczypospolitej.

Tematem dzisiejszego spotkanie poświęcone była walka o granice zachodnią II Rzeczypospolitej i Powstanie Wielkopolskie. Wykład na ten temat przedstawił dr Jacek Magdoń z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie, a drugą część warsztatową, połączoną z prezentacją poprowadziła pani dr Joanna Kordzikowska. 

Fot. Katarzyna Gajda-Bator

do góry