Nawigacja

Aktualności

Wyniki eliminacji wojewódzkich do III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”

23 października w Rzeszowie w Instytucie Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara, ul. Witolda 11a odbyły się przesłuchania w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych. Eliminacje wojewódzkie odbywają się na terenie całej Polski oraz w kilku lokalizacjach na terenie Europy.

Wyniki eliminacji wojewódzkich do III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”

JURY W SKŁADZIE:

1) Dr hab. Bożena Stasiowska-Chrobak Prof. URz - Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego 
2) Katarzyna Hudzicka-Chochorowska - Oddział Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie
3) Mateusz Prendota - Prezes Stowarzyszenia PASSIONART, Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

Kategoria Soliści - DZIECI 10-13 lat

I Miejsce EX AEQUO 

* Oliwia Konieczna, opiekun Edyta Konieczna 

* Oliwier Szot z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nisku oddział w Nowosielcu

II Miejsce

* Lena Bryś ze Stowarzyszenia Kultury Dzieci i Młodzieży DYSONANS 

III Miejsce

* Julia Kałamucka ze Szkoły Podstawowej w Brzozowie 

Kategoria Soliści - MŁODZIEŻ 14-18 lat

I Miejsce

* Weronika Połowniak, opiekun Mirosław Połowniak 

II Miejsce 

* Nie przyznano

III Miejsce

* Zuzanna Stachura ze Szkoły Podstawowej w Grabownicy Starzeńskiej 

 

Kategoria Soliści - OPEN 19 i więcej lat

Miejsca I-III nie przyznano

* Wyróżnienie - Dominik Połowniak

Kategoria Zespoły i Chóry powyżej 8 osób - DZIECI 10-13 lat

I Miejce

* Nie przyznano

II Miejsce EX AEQUO

* Chór DYSONANS ze Stowarzyszenia Kultury Dzieci i Młodzieży DYSONANS 

* Zespół Wokalny PIEGUSY ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Dębicy

III Miejsce

* nie przyznano

Kategoria Zespoły do 8 osób - MŁODZIEŻ - 14-18 lat

Miejsca I-III nie przyznano

* Wyróżnienie - Zespół Wokalny DYSONANS ze Stowarzyszenia Kultury Dzieci i Młodzieży DYSONANS 

Wszystkie miejsca i wyróżnienia zostały premiowane udziałem w przesłuchaniach finałowych i koncercie galowym w Krakowie 16-18 listopada 2018 roku w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie przy ul. Zwierzynieckiej 1. Zwieńczeniem Festiwalu będzie uroczysty koncert galowy połączony z wręczeniem nagród, który odbędzie się 18 listopada o godzinie 18.00.

Przedmiotem Festiwalu są piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane tematycznie i chronologicznie z okresem od 1768 do 1989 roku: od Konfederacji Barskiej, przez utratę Niepodległości, czasy Powstań Narodowych, I Wojnę Światową i odzyskanie Niepodległości, Międzywojnie, II Wojny Światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego, walką o pełną niepodległość Polski, prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych, oraz okresem poprzedzającym i tworzącym dzieje Solidarności.
Uczestnicy Festiwalu rywalizują w 4 kategoriach wiekowych: a) Maluchy – od 6 do 9 lat, b) Dzieci – od 10 do 13 lat, c) Młodzież – od 14 do 18 lat, d) Open – od 19 wzwyż oraz 3 kategoriach artystycznych: 1) Soliści 2) Zespoły do 8 osób 3) Zespoły i chóry powyżej 8 osób.

Pula nagród finansowych wynosi 5.000,00 PLN, a Grand Prix festiwalu to 2 000,00 PLN, na zwycięzców eliminacji i finałowych przesłuchań czekają też atrakcyjne nagrody rzeczowe. Małe Grand Prix dla trzech wybranych uczestników to udział w Koncercie Galowym W Hołdzie Żołnierzom Wyklętym w lutym 2019 roku w Audytorium Maximum UJ z towarzyszeniem Orkiestry PASSIONART
i krakowskich chórów.

Do udziału w Festiwalu zaprosili organizatorzy: Stowarzyszenie Passionart oraz Fundacja Armii Krajowej w Londynie, współorganizator: Instytut Pamięci Narodowej, a także sponsorzy: Firma LEIER Polska oraz Drukarnia KPW. Więcej informacji o przedsięwzięciu, można znaleźć na stronie: www.piosenkaniezlomna.pl oraz www.passionart.org.pl, a także na naszym fanpage’u na Facebook’u: Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej.

Regulamin i wszystkie informacje o konkursie znajdą Państwo w załącznikach. 

Fot. Karol Czechowicz (IPN Rzeszów)

do góry