Nawigacja

Aktualności

Spektakl „Popiełuszko” w reżyserii Jana Nowary – Rzeszów, 11-12 stycznia 2018

W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie 11 stycznia o godz. 18.00 i 20.00 oraz 12 stycznia br. o godz. 11.00 i 20.00 wystawiona została sztuka „Popiełuszko” w reżyserii Jana Nowary - dyrektora tego teatru. Spektakl opowiada o życiu i męczeńskiej śmierci błogosławionego kapelana. Przedstawienie zostało zbudowane z krótkich migawek - okruchów życia ks. Jerzego. W rolę głównego bohatera wcieli się Jakub Lasota, polski aktor teatralny i telewizyjny, któremu towarzyszyli aktorzy z Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. 

Organizatorami spektaklu był Marszałek Województwa Podkarpackiego, Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” w Rzeszowie, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Partnerem wydarzenia był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Wojewoda Podkarpacki. Swoim patronatem to wydarzenie objął bp Jan Wątroba Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. 

W tych dniach zaprezentowano wystawę pt. „Tak się wszystko zaczęło... Bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Wystawa w 70. rocznicę urodzin” przygotowaną przez białostocki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej wraz z Fundacją im. Ks. Jerzego Popiełuszki „Dobro”.

do góry