Nawigacja

Aktualności

Publikacje dr. Mariusza Krzysztofińskiego z IPN drogą do nagrody w konkursach poświęconych abp. Ignacemu Tokarczukowi

Decyzją Sejmu RP jednym z patronów roku 2018 został Arcybiskup Ignacy Tokarczuk. Wówczas przypada 100. rocznica urodzin metropolity przemyskiego. Posłowie w przyjętej uchwale podkreślili, że ksiądz Arcybiskup był obrońcą praw wiernych i jednym z duchowych przywódców pokojowych zmagań narodu polskiego o wolność Ojczyzny. Odegrał wielką rolę w historii Kościoła katolickiego w Polsce, ale i Kościoła powszechnego, jako obrońca praw wiernych przed komunizmem oraz człowiek zaangażowany w działania na rzecz wolności człowieka i niepodległości Polski. 

Spośród wielu inicjatyw na rok jubileuszu są konkursy poświęcone osobie Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka skierowane do uczniów.

  • XVIII Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach dla uczniów klas VII szkoły podstawowej i dla uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2017 /2018 – Arcybiskup Ignacy Tokarczuka
  •  Konkurs literacko- wizualny „Śladami Ks. Abpa Ignacego Tokarczuka w 100. rocznicę urodzin” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Publikacje (Nie można zdradzić Ewangelii. Rozmowy z abp. Ignacym Tokarczukiem, rozmawiał, wstępem i przypisami opatrzył M. Krzysztofiński, wyd. III zmienione, Przemyśl 2017 oraz Abp. Ignacy Tokarczuk we wspomnieniach, relacje zebrał i, wstępem i przypisami opatrzył M. Krzysztofiński, Rzeszów- Lwów 2016 ) zostały uznane za lektury obowiązujące i zalecane w ww. konkursach. Zachęcamy do przeczytania tych książek i wzięcia udziału w konkusrach. 
Oficjalna strona internetowa Olimpiady: olimpiada.mzsp.pl.

do góry