Nawigacja

Aktualności

Konkurs historyczny „Poznaj i przedstaw historię osób i miejsc związanych z II wojną światową” (zgłoszenia do 3 czerwca 2024)

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zaprasza do udziału w konkursie historycznym „Poznaj i przedstaw historię osób i miejsc związanych z II wojną światową”, który adresowany jest do uczniów w wieku 11–14 lat. Do wygrania wyjazd na obóz historyczny do Gdańska w terminie 4–10 sierpnia, w tym 7 dni pełnych atrakcyjnych zajęć, warsztatów edukacyjnych, zwiedzania i gier terenowych.

W tym roku przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej, największego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości. W jej wyniku Polska i jej obywatele zostali poważnie doświadczeni, ponosząc straty we wszystkich obszarach życia społecznego, kulturalnego i gospodarczego. Polacy dali przykład męstwa, walcząc o niepodległość własnego państwa zarówno w kraju jaki poza nim, na niemal wszystkich frontach toczącej się wojny. Przypadająca rocznica jest więc dobrym momentem do refleksji nad historią Polski w latach 1939–1945, losami jej bohaterów i ofiar oraz doświadczeniami własnych przodków w tym okresie.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować samodzielnie pracę w dowolnej formie graficznej (z opisem), która ma przedstawiać historię osoby lub dowolne miejsce, w tym upamiętnienie, związane z II wojną światową z obszaru województwa podkarpackiego i dostarczyć ją do organizatora konkursu do 3 czerwca 2024 r. .

Prace konkursowe należy wysłać na adres pocztowy Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie (ul. J. Słowackiego 18, 35-060 Rzeszów) lub dostarczyć osobiście.

Rozstrzygnięcie już 7 czerwca 2024 r. Liczba miejsc ograniczona! Szczegóły konkursu w regulaminie.

Organizatorem konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Konkurs przeprowadzany jest w jednym etapie, a jego uczestnicy mają za zadanie przygotować samodzielnie pracę w dowolnej formie graficznej (uzupełnioną opisem), która może przedstawiać historię osoby lub dowolne miejsce, w tym upamiętnienie, związane z II wojną światową z obszaru województwa podkarpackiego i dostarczyć ją do organizatora konkursu we wskazanym terminie. Praca konkursowa może zostać wykonana w dowolnej formie graficznej. Powinna zawierać opis i informację kogo lub co przedstawia i dlaczego autorowi kojarzy się z tematem konkursu. Maksymalna objętość opisu to 2 strony teksty, czcionka o rozmiarze 12 pkt.

Do każdej pracy muszą zostać dołączone załączniki 1, 2, 3. Szczegółowy regulamin w załączniku.

 

do góry