Nawigacja

Aktualności

Promocja książki „Szekspir i Polska. Życie Władysława Tarnawskiego (1885-1951)” – Przemyśl, 28 września 2023

Zapraszamy na promocję książki „Szekspir i Polska. Życie Władysława Tarnawskiego (1885-1951)” 

Książka jest biografią profesora Władysława Tarnawskiego, filologa angielskiego, wykładowcy Uniwersytetu Lwowskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, polityka, a przede wszystkim przemyślanina. W swoim życiu naukowym zasłynął jako tłumacz dzieł Szekspira oraz znawca literatury angielskiej od czasów elżbietańskich po lata 20 i 30-te XX wieku. W treści tej publikacji dowiadujemy się o korzeniach rodzinnych profesora, jego ścieżce edukacyjnej i środowisku, w którym się wychowywał i ugruntował swój światopogląd. Politycznie związał się z ruchem endeckim i w jego duchu publikował swoje artykuły publicystyczne. Był orędownikiem zacieśniania kontaktów naukowych, kulturalnych, politycznych i gospodarczych Polski z Wielką Brytanią.

Promocji będzie towarzyszyć rozmowa Dyrektora Oddziału IPN w Rzeszowie dr. hab. Dariusza Iwaneczko z autorem prof. Tomaszem Pudłockim z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W trakcie wydarzenia będzie prowadzona sprzedaż książki.

Spotkanie odbędzie się 28 września 2023 r. o godzinie 17:30 w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu przy ul. Słowackiego 21 

 

 

do góry