Nawigacja

Aktualności

II Edycja Olimpiady Gier Planszowych IPN – Rzeszów - G2A Arena, 4-5 października 2023

Zapraszamy na II Edycję Olimpiady Gier Planszowych IPN. Nasze pierwsze eliminacje regionalne rozpoczniemy od regionu podkarpackiego. Planszówkowe potyczki, które wyłonią drużyny do finału ogólnopolskiego będą miały miejsce podczas Podkarpackiego Kongresu Pamięci Narodowej, który odbędzie się 4-5 października 2023, na G2A Arenie Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Województwa Podkarpackiego.

Olimpiada Gier Planszowych IPN skierowana jest do miłośników gier i stwarza im okazję do zmierzenia się z innymi pasjonatami, aby najlepsi mogli powalczyć o medale podczas finałowych rozgrywek w Warszawie, w kwietniu 2024 roku.

Patronat nad olimpiadą sprawuje Ministr Edukacji i Nauki. Turniej jest okazją do przeprowadzenia aktywnych lekcji historii najnowszej. Tematyka gier planszowych wydawanych przez IPN jest ściśle związana z procesem odzyskiwania niepodległości, wysiłkiem zbrojnym polskiego żołnierza, a także martyrologią Polaków.

W głównych miastach Polski, od października do marca, odbywają się kwalifikacje regionalne, na które zapraszamy już teraz! Najlepsi będą mogli powalczyć o medale podczas finałowych, kilkudniowych rozgrywek w Warszawie w kwietniu 2024 r. Każda szkoła i placówka może zgłosić nawet sześć reprezentacji uczestniczących w rozgrywkach dyscyplin olimpijskich (gier planszowych IPN).

Do udziału w turnieju olimpijskim nie jest potrzebna znajomość gier. Wystarczy się zgłosić, a nasi koordynatorzy w dniu zawodów przekażą szczegóły i objaśnią w prosty, przystępny sposób jak grać. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas rozgrywek zostaną na zawsze, podobnie jak pasja do historycznych gier planszowych.

Osoby, które nie znają jeszcze gier olimpijskich mogą znaleźć wskazówki, a nawet umówić się na rozgrywkę pokazową. Na stronie https://olimpiadagier.org/ znajduje się pełen pakiet szczegółowych informacji o tym wyjątkowym wydarzeniu i prosty link do zapisów.

W poprzedniej edycji Olimpiady w podkarpackich kwalifikacjach regionalnych wzięło udział blisko 200 uczestników. Tak było w ubiegłym roku, dołącz do nas i TY. 


A tak wyglądał Finał na Stanie Narodowym w Warszawie. 

 


 

 

 

 

 

do góry