Nawigacja

Aktualności

Zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu „Niepokonani” w reżyserii Petera Weira do kina Zorza – Rzeszów, 21 marca 2021

„Filmowy wtorek z IPN w Kinie Zorza”

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, w ramach w cyklu bezpłatnych pokazów filmowych, organizowanych w rzeszowskim Kinie „Zorza”, zaprasza na film „Niepokonani” w reżyserii Petera Weira.

Film opowiada historię bohatera, który wraz z grupą współwięźniów pokonał pieszo ponad 6,5 tysiąca kilometrów zanim ostatecznie dotarł do Indii. W 1940 r. grupa śmiałków pochodzących z różnych krajów ucieka z sowieckiego gułagu. Bez mapy czy kompasu uciekinierzy podejmują się niemożliwego - od Syberii, przez tajgę, wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje docierają aż do Indii. Niezwykła podróż pełna jest heroicznej walki o przetrwanie. Głównym bohaterem jest Janusz, polski oficer kierujący ucieczką do Indii - w tę rolę wcielił się Jim Sturgess. Jego bohater to ucieleśnienie najpiękniejszych cech, jakie chcielibyśmy uważać za element naszego narodowego charakteru - odważny, honorowy, zaradny i inteligentny i przystojny.

Projekcja odbędzie się we wtorek 21 marca 2023 r. w Kinie „Zorza” w Rzeszowie (ul. 3 Maja 28) o godzinie 18.00. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją historyka IPN.

Dostępność biletów do sprawdzenia pod numerem telefonu 17 86 06 054. Odbiór wejściówek od wtorku 14 marca od godziny 9.00 w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego 18 oraz w Kinie „Zorza”.

Film dozwolony od lat 15. Czas trwania seansu: 133 minut.

do góry