Nawigacja

Aktualności

Zapraszamy na szkolenie dla nauczycieli wszystkich przedmiotów „Giganci nauki. Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy” – Rzeszów, 25 maja 2022

  • Giganci Nauki_Zaproszenie na szkolenia

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie zaprasza nauczycieli wszystkich przedmiotów do udziału w szkoleniach „Giganci nauki. Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy”. Celem spotkań jest zapoznanie uczestników z zapomnianymi polskimi naukowcami, a także ich osiągnięciami w dziedzinach matematyki, fizyki, medycyny, biologii, chemii czy szeroko rozumianej techniki XX wieku. 

Kto jest twórcą terminu witamina? Dlaczego każdy ma przy sobie monokryształ stworzony metodą Czochralskiego? Kto był nazywany „Edisonem metalurgii”? Którego z Gigantów nauki wynalazek był umieszczony na wieży Eiffla? Do czego wykorzystywany był polon? Dlaczego w F-117 Nighthawk wykorzystano usterzenie motylkowe opracowane przez Jerzego Rudlickiego? Kto opracował oznaczenia grup krwi? Jak nazywał się twórca pierwszej skutecznej szczepionki na dur plamisty? Do poszukiwania odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy nauczycieli w ramach udziału w cyklu szkoleń realizowanym we wszystkich Oddziałach Instytutu Pamięci Narodowej. Spotkania odbywają się we współpracy z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Giganci nauki. Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy. Szkolenie dla nauczycieli wszystkich przedmiotów.

Pierwsze spotkanie 25 maja 2022 r. o godz. 15:00 w Sali Konferencyjnej IPN Oddział w Rzeszowie przy ul. Szopena 23. Zgłoszenia przyjmujemy do 23 maja 2022 r. 

W PROGRAMIE:

  • Prezentacja portalu Giganci Nauki na przykładzie filmu „Wielcy polscy wynalazcy w II Rzeczypospolitej Stanisław Ulam”
  • Wykład dr. hab. prof. UR Stanisława Domoradzkiego „Twórcy lwowskiej szkoły matematycznej, znaczenie księgi szkockiej dawnej i obecnie, wybrane kariery o zasięgu światowym członków szkoły”
  • Infografiki i karty Giganci Nauki  z przykładami ich zastosowania w zajęciach lekcyjnych


Udział w szkoleniach jest bezpłatny po wcześniejszym przesłaniu uzupełniony formularza zgłoszeniowego. Formularz należy przesłać na adres koordynatora regionalnego projektu: katarzyna.hudzicka-chochorowska@ipn.gov.pl. Telefon do kontatku: 17 86 06 060.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

do góry