Nawigacja

Aktualności

VII Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”

Ruszają zapisy na przesłuchania wojewódzkie do VII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Weź udział w eliminacjach w Rzeszowie 20 maja 2022 roku

  • VII Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zaprasza do udziału w eliminacjach VII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Przesłuchania odbędą się 20 maja 2022 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. 

Festiwal jest przedsięwzięciem, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki oraz zachowanie od zapomnienia piosenek śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939–1956.

Projekt ten stanowi doskonałe interaktywne narzędzie, zachęcające młodych ludzi do pogłębiania swojej wiedzy na temat najnowszej historii Polski. Dla ostatnich żyjących kombatantów – świadków tamtych dni, jest okazją do przekazania testamentu Polskiego Państwa Podziemnego i etosu Armii Krajowej młodemu pokoleniu.

Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchań wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim. Koncert Galowy połączony z rozdaniem nagród obędzie się w listopadzie 2022 roku w Krakowie, po zakończeniu przesłuchań finałowych.

Regulamin, Kartę zgłoszenia oraz wszelkie informacje organizacyjne znaleźć można na stronie internetowej: www.piosenkaniezlomna.pl. lub w załączniku. 

Koordynatorem przeglądu w Rzeszowie jest pani Katarzyna Hudzicka-Chochorowska, kontakt: katarzyna.hudzicka-chochorowska@ipn.gov.pl

Na zgłoszenia czekamy do 15 maja 2022 r.

Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Passionart, Instytut Pamięci Narodowej oraz Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego.

 

do góry