Nawigacja

Aktualności

IPN zaprasza do udziału w VI Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

Ruszają zapisy na przesłuchania wojewódzkie do VI Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Na zgłoszenia czekamy do 11 października 2021 r.

Festiwal jest przedsięwzięciem, któremu przyświecają dwa najważniejsze cele. Upowszechnianie wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej oraz Żołnierzach Niezłomnych za pomocą muzyki oraz zachowanie od zapomnienia piosenek (melodii i tekstów) śpiewanych w oddziałach partyzanckich w latach 1939–1956. Temat Festiwalu stanowią pieśni i wydarzenia umiejscowione w kontekście II wojny światowej oraz dekady po jej zakończeniu.

Projekt ten stanowi doskonałe interaktywne narzędzie, zachęcające młodych ludzi do pogłębiania swojej wiedzy na temat najnowszej historii Polski. Dla ostatnich żyjących kombatantów – świadków tamtych dni, jest okazją do przekazania testamentu Polskiego Państwa Podziemnego i etosu Armii Krajowej młodemu pokoleniu.

Festiwal składa się z dwóch etapów: przesłuchań wojewódzkich oraz eliminacji na szczeblu ogólnopolskim.

Koncert Galowy połączony z rozdaniem nagród odbędzie się 7 listopada 2021 r. w Krakowie, po zakończeniu finałowych przesłuchań trwających w dniach 5–7 listopada.

Przesłuchania I etapu dla województwa podkarpackiego odbędą się w dniu 16 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Stefana Okrzei 7.

Kartę zgłoszenia należy przesłać pod adres: Katarzyna.Hudzicka-Chochorowska@ipn.gov.pl do dnia 11października.

Regulamin, Kartę zgłoszenia oraz inne informacje organizacyjne dotyczące Festiwalu znaleźć można na stronie internetowej: www.piosenkaniezlomna.pl. Wszelkich informacji udziela również koordynator wojewódzki oraz koordynator krajowy Festiwalu.

Regulamin, Kartę zgłoszenia oraz wszelkie informacje organizacyjne znaleźć można na stronie internetowej: www.piosenkaniezlomna.pl.

Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnej edycji!

Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Passionart, Instytut Pamięci Narodowej, Fundacja Armii Krajowej w Londynie oraz Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego.

 

 

 

do góry