Nawigacja

Aktualności

Prezentujemy wyniki Podkarpackich Eliminacji VII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück”

Podkarpackie Eliminacje VII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück” do finału odbyły się w formie zdalnej

Podkarpackie Eliminacje VII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück” do Finału odbyły się w formie zdalnej.
 
W eliminacjach wzięło udział 3 uczestników ze szkół podstawowych i licealnych z terenu województwa podkarpackiego prezentujących w formie przesłanych nagrań po dwa utwory: wiersz oraz fragment prozy na podstawie wspomnień więźniarek KL Ravensbrück:
 
1. Aleksandra Błaszczak - Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach
„Zmarłym w obozie pora wstać” – Maria Rutkowska-Kurcyjuszowa 
„Mury w Ravensbruck” (fragment) Danuta Brzosko-Mędrzyk 
 
2. Michał Michoń - II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy
„Wielki Piątek 1944” Zofia Pienkiewicz-Malanowska
„I boję się snów…” (fragment) Wanda Półtawska
 
3. Honorata Wiśniowska - ZS nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego, VI Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie
„List Niewysłany” – Krystyna Żywulska 
„I boję się snów…” (fragment) Wanda Półtawska
 
Komisja konkursowaw składzie:
- Katarzyna Hudzicka-Chochorowska
- Danuta Pado
- dr hab. Elżbieta Rączy
po przeprowdzeniu Podkarpackich Eliminacji VII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück” do finału zakwalifikowała:
 
Honoratę Wiśniowską z ZS nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego, VI Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie prezentującą utwory:
„List niewysłany” Krystyna Żywulska
„I boję się snów” (fragment) Wanda Półtawska
 
Nagrania Laureatki półfinału w Rzeszowie wraz z kartą zgłoszeniową przesłane zostaną do koordynatora ogólnopolskiego konkursu i udostępnione Ogólnopolskiej Komisji Konkursowej, której zadaniem będzie wyłonienie laureatów konkursu do dnia 23 kwietnia 2021 r. w drodze oceny wystąpień Uczestników przygotowanych w formie materiału audiowizualnego. 
 
Wszystkim uczestnikom półfinału w Rzeszowie rozesłane zostaną dyplomy zaświadczające o udziale w konkursie oraz nagrody, a także podziękowania za przygotowanie dla opiekuna/nauczyciela.
 
do góry