Nawigacja

Aktualności

Wyniki XII. edycji konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów „Namaluj historię dziadków”


W I. etapie konkursu, który przeprowadzono w 41 szkołach, wzięło udział ponad 260 uczniów. Do II. etapu komisje szkolne zakwalifikowały 14 uczniów w kategorii klas I-III szkoły podstawowej, 72 w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej i 19 w kategorii klas VII-VIII szkoły podstawowej i gimnazjum.

Oddziałowa Komisja Konkursowa  w składzie:

  • Jakub Izdebski (OBEN IPN Rzeszów) – przewodniczący
  • Zenon Fajger (OBEN IPN Rzeszów) – sekretarz
  • Maciej Rędziniak (OBEN IPN Rzeszów) – członek
  • Jolanta Szpunar (WDK Rzeszów) – członek
  • Grażyna Tereszkiewicz (PCEN Rzeszów) – członek
  • Judyta Trojanowska (OBEN IPN Rzeszów) – członek

w dniu 8 maja 2019 r. dokonała oceny prac nadesłanych na konkurs „Namaluj historię dziadków” i wyłoniła następujących laureatów:

uczniowie klas I-III szkoły podstawowej

1 miejsce (ex aequo):

–  Staś Kubasiewicz, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Łętowni

Gabriela Liszka, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli

2 miejsce (ex aequo):

Patrycja Dyndał, Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim

Maja Rurarz; Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli

3 miejsce (ex aequo):

Przemysław Dyndał, Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim

Zuzanna Łyp, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli

Wyróżnienia:

Szczepan Gałka, Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim

Milena Gaweł, Szkoła Podstawowa w Małkowicach im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Oliwia Leśko, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie

uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej

1 miejsce (ex aequo):

Anna Janusz, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku

Milena Leja, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku

2 miejsce:

Karolina Pelc, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie

3 miejsce (ex aequo):

Konrad Gol, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Leżajsku

Klara Wąsik, Szkoła Podstawowa nr 10 w Rzeszowie

Wyróżnienia:

Wiktoria Anna Baran, Szkoła Podstawowa w Małkowicach im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Malwina Bieniek, Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Stanisława Piętaka w Tarnobrzegu

Julia Cieleń, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku

Wiktor Dąbrowski, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Leżajsku

Kornelia Mazur, Szkoła Podstawowa Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie

Maja Szpala, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Borku Starym

uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej i gimnazjum

1 miejsce:

Aleksandra Wąż, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu

2 miejsce:

Alicja Koper, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Łętowni

3 miejsce (ex aequo):

Agnieszka Ożóg, Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp.

Izabela Wrotniak, Szkoła Podstawowa w Pawłokomie

Wyróżnienie:

Agnieszka Pająk, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Szafera w Mielcu

Laureatów i wyróżnionych uczniów, opiekujących się nimi nauczycieli, rodziców i osoby, których opowiadania inspirowały powstanie prac, zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się 6 czerwca 2019 r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Szopena 23).

Dyplomy dla pozostałych uczestników i nauczycieli prześlemy pocztą.

Pozostałe miejsca XII. edycji konkursu plastycznego „Namaluj historię dziadków”

Kategoria: uczniowie klas I-III szkoły podstawowej

5 miejsce:
– Krzysztof Władyka, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie
– Sabina Mierzwa, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Łętowni
miejsce:
– Gabriela Gaweł, Szkoła Podstawowa w Małkowicach im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
– Marzena Karp, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie
miejsce:
– Laura Brzeżawska, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszanach

Kategoria: uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej

miejsce:
– Iwo Frączek, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 6 Szkoła Podstawowa Nr 27 w Rzeszowie

miejsce:
– Izabela Kubas, Szkoła Podstawowa im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach
– Aleksander Lipa, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Baligrodzie

miejsce:
– Magdalena Pacławska, Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
– Matylda Wolak, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu

miejsce:
– Gabriela Kania, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Leżajsku
– Jakub Ładak, Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
Aleksander Mentel, Szkoła Podstawowa Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie
– Sandra Średniawska, Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
– Zuzanna Watras, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli

miejsce:
– Dominik Knap, Szkoła Podstawowa Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie
– Krzysztof Rzepka, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mogielnicy

miejsce:
– Bartosz Dziewit, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
– Klaudia Huk, Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu
– Emilia Kojder, Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębiańskich
– Nela Lipińska, Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu

10 miejsce:
 Julia Boroń, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. prof. Wł. Szafera w Brzozowie
– Patryk Kilian, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu
– Sebastian Kuśnierz, Zespół Szkół w Malawie
– Milena Łach, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. prof. Wł. Szafera w Brzozowie

11 miejsce:
– Aldona Bastrzyk, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mogielnicy
– Joanna Gromek, Szkoła Podstawowa w Białce
– Szymon Gugała, Zespół Szkół w Malawie
– Oliwia Janik, Szkoła Podstawowa Nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie
– Bartłomiej Pietras, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
– Wacław Stecki, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Leżajsku
– Anna Strzępek, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mogielnicy
– Joanna Suchorabska, Zespół Szkół w Golcowej
– Anna Wajda, Szkoła Podstawowa im. księdza Czesława Przystasia w Lutoryżu

12 miejsce:
– Gabriela Kornak, Szkoła Podstawowa Nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie
– Paula Kudyba, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach
– Katarzyna Nawrocka, Szkoła Podstawowa im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Dylągówce
– Aleksandra Surowiec, Zespół Szkół w Trzebosi

13 miejsce:
 Julia Baran, Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębiańskich
– Oliwia Kwaśniak, Szkoła Podstawowa Nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie
– Katarzyna Pietraszek, Zespół Szkół w Wólce Podleśnej
– Milena Skiba, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu
– Julia Szary, Szkoła Podstawowa im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Dylągówce
– Oliwia Szczepańska, Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Tarnobrzegu
– Julia Warzycka, Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Stanisława Piętaka w Tarnobrzegu
– Miłosz Witek, Zespół Szkół w Wólce Podleśnej

14 miejsce:
– Karolina Bułdyś, Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Stanisława Piętaka w Tarnobrzegu
– Laura Jarosz,Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Borku Starym
– Emilia Karpiak, Szkoła Podstawowa w Małkowicach im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
– Eryk Mazur, Zespół Szkół w Wólce Podleśnej
– Kacper Wielgosz, Zespół Szkół w Trzebosi

15 miejsce:
 Izabela Kożokar, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. prof. Wł. Szafera w Brzozowie
– Julia Kurowska, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli
– Agnieszka Urbańska, Szkoła Podstawowa im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Dylągówce
– Dominika Wróbel, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Leżajsku

16 miejsce:
– Magdalena Furgała, Szkoła Podstawowa im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej
– Bartosz Warchoł, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli

17 miejsce:
– Lena Jerszów, Zespół Szkół w Malawie
– Lena Kula, Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębiańskich

18 miejsce:
– Katarzyna Fałda, Zespół Szkół w Trzebosi

19 miejsce:
– Roksana Rucka, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej

20 miejsce: 
– Julia Golec, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Leżajsku
– Kamila Wojewoda, Szkoła Podstawowa im. księdza Czesława Przystasia w Lutoryżu
– Szymon Żuczek, Szkoła Podstawowa nr 10 w Rzeszowie
21 miejsce:
– Monika Kalembkiewicz, Szkoła Podstawowa im. księdza Czesława Przystasia w Lutoryżu

22 miejsce:
– Wiktoria Kula, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie

Kategoria: uczniowie kl. VII-VIII szkoły podstawowej i gimnazjum

miejsce:
– Jan Jemioło, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu
miejsce:
– Monika Guła, Szkoła Podstawowa w Zabrniu
– Martyna Stypa, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym
miejsce:
– Kamila Telega, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku
miejsce:
– Bartosz Markulis, Szkoła Podstawowa im. Walerii Szalay-Groele w Przecławiu
– Zuzanna Słaby, Szkoła Podstawowa w Dylągowej
miejsce:
– Amelia Małodzińska, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Szafera w Mielcu
10 miejsce:
– Julia Kostek, Szkoła Podstawowa w Rudzie Łańcuckiej
– Wiktoria Machała, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Szafera w Mielcu
– Agata Pudysz, Szkoła Podstawowa w Dylągowej
11 miejsce:
– Magdalena Biskup, Zespół Szkół w Malawie
– Klaudia Lasota, Zespół Szkół w Malawie
– Marzena Ochał, Szkoła Podstawowa w Szkodnej
12 miejsce:
– Dominika Lew, Zespół Szkół w Malawie

do góry