Nawigacja

Aktualności

Filmowy wtorek z IPN w kinie Zorza – Rzeszów, 8 stycznia 2019

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, w ramach w cyklu bezpłatnych pokazów filmowych, organizowanych w rzeszowskim Kinie „Zorza”, zaprasza na projekcję filmu „Czas mroku” w reżyserii Joe Wrighta.
Film poprzedzony zostanie prelekcją historyka z rzeszowskiego Oddziału IPN.

 Pokaz odbędzie się 8 stycznia 2019 r. w Kinie „Zorza” w Rzeszowie (ul. 3 Maja 28) o godzinie 18.00. Projekt realizuje Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Dostępność bezpłatnych wejściówek do sprawdzenia pod numerem telefonu 17 86 06 054.

Odbiór wejściówek w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego 18 od 2 stycznia od godziny 12.00. i w Kinie „Zorza” od 3 stycznia.

Film dozwolony od lat 15.

Czas trwania seansu: 125 minut.

Opis filmu:

Film jest adaptacją książki pod tym samym tytułem. Ukazuje pierwsze dni pracy nowego premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla po wejściu armii III Rzeszy na terytorium Francji. W momencie pokonania przez nazistów Francji i grożeniu przez nich atakiem na Anglię. Manewrując między politycznymi rywalami, Churchill musi dokonać ostatecznej decyzji: negocjować z Hitlerem i ocalić naród brytyjski przed przerażającymi skutkami wojny albo wezwać lud do walki, narażając na niespotykane dotąd niebezpieczeństwo.

 

 

do góry