Nawigacja

Aktualności

Widowisko muzyczne „Wolność we krwi 1918-2018” – Rzeszów, 15 sierpnia 2018

Widowisko muzyczne „Wolność we krwi”, specjalna emisja okolicznościowych monet i banknotów, pikniki rodzinne, strona internetowa i aplikacja mobilna – to tylko niektóre elementy projektu „My Polacy 1918-2018” realizowanego przez NBP.
Narodowy Bank Polski uczestniczy w obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Prowadzony przez bank centralny rocznicowy projekt „My Polacy 1918-2018” honoruje wydarzenia sprzed stu lat emisją wyjątkowych monet i banknotu kolekcjonerskiego. Dodatkowym i niezwykłym uświetnieniem rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było widowisko muzyczne „Wolność we krwi”.

Widowisko odbyło się 15 sierpnia 2018 r. o godz. 20.30. Transmisję z wydarzenia można było obejrzeć na telebimach w 16 miastach Polski, w tym w Rzeszowie, w których oddziały okręgowe NBP zorganizowały lokalne pikniki rodzinne.
Wcześniej o godz. 16.00, ul. Grunwaldzka 15 w Rzeszowie (plac przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim od strony Ogrodów Bernardyńskich) odbywał się piknik rodzinny „My Polacy” z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W programie:
- konkursy, zabawy i animacje dla dzieci, 
- pokazy służb mundurowych,
- stoisko NBP (zamiana monet okolicznościowych, pokaz umundurowania Straży Bankowej NBP, rozpoznawanie autentyczności znaczków pieniężnych)
- prezentacja wystawy „Ojcowie Niepodległości” przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości
- 19.30 Krzysztof Iwaneczko z zespołem - koncert,
- 20.30 transmisja widowiska „Wolność we krwi”

Partnerem wydarzenia jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Fot. Katarzyna Gajda-Bator (IPN Rzeszów)

do góry