Nawigacja

Aktualności

Filmowy wtorek z IPN w kinie Zorza – Rzeszów, 8 maja 2018

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, w ramach w cyklu bezpłatnych pokazów filmowych organizowanych w rzeszowskim kinie „Zorza”, zaprasza na pokaz filmu „Wielka droga” w reżyserii Michała Waszyńskiego. Film poprzedzony zostanie prelekcją historyka IPN.

Pokaz odbędzie się we wtorek 8 maja 2018 r. w Kinie „Zorza” w Rzeszowie, ul. 3 Maja 28, godz. 18.00

Dostępność biletów do sprawdzenia pod numerami telefonu 17 86 06 054. Odbiór wejściówek w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego 18 od piątku 27 kwietnia od godziny 13.00 lub w Kinie „Zorza” od poniedziałku 30 kwietnia.
Film dozwolony od lat 12.

Polsko-włoski film fabularny z 1946 roku. Film powstał na emigracji - został wyprodukowany przez Ośrodek Kultury i Prasy II Korpusu Polskiego. Wykorzystano w nim materiały dokumentalne z 1939 roku i późniejszych lat wojny.

Opis filmu za: http://www.akademiapolskiegofilmu.pl/pl/historia-polskiego-filmu/filmy/wielka-droga/154

Losy pary narzeczonych rozłączonych wojną: od oblężenia Lwowa w 1939 roku do formowania armii Andersa w ZSRR, poprzez tułaczkę w Iranie, Iraku, Palestynie i Egipcie aż po kampanię włoską. Istotnym i najbardziej wartościowym elementem filmu są autentyczne wstawki dokumentalne, m. in. z bitwy pod Monte Cassino, w której bohater filmu - Adam zostaje ranny.

do góry