Nawigacja

Aktualności

Zajęcia warsztatowe w ramach regionalnego projektu edukacyjnego "Młodzi o przeszłości - Mała Ojczyzna" – Rzeszów, 10 i 12 kwietnia 2018

W związku z realizacją II edycji regionalnego programu edukacyjnego "Młodzi o przeszłości - Mała Ojczyzna" w dniach 10 i 12 kwietnia 2018 r. rzeszowski Oddział IPN zorganizował zajęcia warsztatowe dla uczestników projektu. Pierwsze zajęcia - „Współtwórcy Niepodległości Polski" - przeprowadzono dla uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Mielcu, w drugich - „Życie obyczajowe w Dwudziestoleciu Międzywojennym" - brała udział młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie. 

Prezentacja finałowa i ogłoszenie laureatów projektu zaplanowane jest w pierwszej połowie czerwca 2018 r. Projekt polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej oraz eseju prezentujących działalność niepodległościową prowadzoną na terenie regionu, która doprowadziła do odzyskania Niepodległego Państwa Polskiego. Praca polega na przedstawieniu aspektu, z którego zdaniem autora mieszkańcy Podkarpacia mogą czuć się szczególnie dumni.

do góry