Nawigacja

Aktualności

Zapraszamy na filmowy wtorek z IPN w kinie Zorza – Rzeszów, 9 stycznia 2017

W ramach w cyklu bezpłatnych pokazów filmowych, organizowanych w rzeszowskim Kinie „Zorza” zaprasza na pokaz filmu „Sprawiedliwy” w reż. Michał Szczerbic.

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, w ramach w cyklu bezpłatnych pokazów filmowych, organizowanych w rzeszowskim Kinie „Zorza”, zaprasza na pokaz filmu „Sprawiedliwy”, reż. Michał Szczerbic. Film poprzedzony zostanie prelekcją historyka IPN. Pokaz odbędzie się we wtorek 9 stycznia 2018 r. w Kinie „Zorza” w Rzeszowie, ul. 3 Maja 28 o godzinie 18.00. Organizatorem pokazu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Dostępność biletów do sprawdzenia pod numerami telefonu 17 86 06 054. Odbiór wejściówek w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego 18 od środy 3 stycznia od godziny 13.00.
Film dozwolony od lat 15.
Czas trwania seansu: 94 minuty.
Opis filmu za: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1235897

Uważany za mruka i dziwaka Pajtek zaprzyjaźnia się z 6-letnią, osieroconą dziewczynką Hanią. Więź, która ich połączy pozwoli przetrwać okrucieństwa wojny, ludzką zawiść i samotność. Na końcu długiej drogi, która ich czeka, odnajdą jednak w sobie sprawiedliwość i dobro.

Opis filmu za: http://film.dziennik.pl/kino/artykuly/513676,sprawiedliwy-film-recenzja-rezyseria-michal-szczerbic.html

(…) "Sprawiedliwy" zabiera widzów do mrocznych lat II wojny światowej – na polską prowincję, gdzie pewne pełne dobroci i ludzkiego współczucia inteligenckie małżeństwo Anastazji i Jana (Urszula Grabowska i Jan Wieczorkowski) decyduje się zaopiekować i zarazem ocalić przed niechybną śmiercią żydowską dziewczynkę Hanię (Ewelina Zawistowska oraz – w dorosłym wieku – Aleksandra Hamkało). Wspierają ich miejscowy odmieniec Pajtek (Jacek Braciak), który z dziewczynką się zaprzyjaźnia oraz twardo stąpająca po ziemi Dziunia (słusznie nagrodzona za swoją rolę na ubiegłorocznym festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie Katarzyna Dąbrowska). Wszyscy dla bezpieczeństwa dziecka muszą bardzo dużo poświęcić, nieustannie uważać – w każdej chwili do domu czy innej kryjówki wpaść mogą niemieccy żołnierze. (…)

 

do góry