Nawigacja

Aktualności

Niezwykła historia Stanisława Wnorowskiego, urodzonego w celi śmierci na Zamku w Rzeszowie

14 marca 2019 roku w sali konferencyjnej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, przy ul. Szopena 23, odbyło się spotkanie ze Stanisławem Wnorowskim, synem Alicji Wnorowskiej, prezesem Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego Oddział w Rzeszowie. 

Stanisław Wnorowski urodził się 22 kwietnia 1947 roku w celi śmierci na Zamku w Rzeszowie. Jego matka Alicja Wnorowska pracowała w strukturach wywiadowczych WiN i za współpracę otrzymała wyrok śmierci, a miesiąc później urodziła syna Stanisława.

Prezentację „Historia Alicji Wnorowskiej” przedstawiła Katarzyna Kyc z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie. Wspomnienia z dzieciństwa oraz lat spędzonych z matką opowiedział pan Stanisław. W spotkaniu uczestniczyli członkowie i sympatycy Klubu Historycznego im. płk. Łukasza Cieplińskiego oraz licznie zgromadzona młodzież rzeszowskich szkół średnich. 

Link do filmu TVP 3 Rzeszów „Więzienna kołyska” https://rzeszow.tvp.pl/35006837/wiezienna-kolyska

Relacja na strone: 

https://rzeszow.tvp.pl/41745469/spotkanie-ze-stanislawem-wnorowskim-urodzonym-w-celi-smierci-na-zamku-w-rzeszowie

https://zycierzeszowa-rzeszow.blogspot.com/2019/03/spotkanie-ze-stanisawem-wnorowskim.html?fbclid=IwAR0LuoVOIPGj1tpRQ0C5oUMxCZ4TS15vwQsd5tDx35s76j8dlWsPoarp34A

Fot. Katarzyna Gajda-Bator

 

do góry