Nawigacja

Aktualności

Zapraszamy na filmowy wtorek z IPN do kina „Zorza” – Rzeszów, 12 grudnia 2017

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, w ramach cyklu bezpłatnych pokazów filmowych, organizowanych w rzeszowskim Kinie „Zorza”, zaprasza na pokaz filmu „Bikini Blue” w reżyserii Jarosława Marszewskiego. Film poprzedzony zostanie prelekcją historyka IPN. Pokaz odbędzie się we wtorek 12 grudnia 2017 r. w Kinie „Zorza” w Rzeszowie (ul. 3 Maja 28) o godzinie 18.00. Organizatorem pokazu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Dostępność biletów do sprawdzenia pod numerami telefonu 17 86 06 054. Odbiór wejściówek w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego 18 od poniedziałku 4 grudnia od godziny 13.00.
Film dozwolony od lat 16.
Czas trwania seansu: 90 minut.

Opis filmu za: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1240235

Akcja filmu rozgrywa się w Wielkiej Brytanii w roku 1953. Głównymi bohaterami są małżonkowie: polski żołnierz Eryk Szumski i Dora, młoda Angielka. Pewnego dnia w ich sielskie życie wkrada się choroba Eryka i ścigająca, zatajona przed żoną, przeszłość. Po nieudanej próbie samobójczej Eryk przebywa w Mabledon Park, szpitalu psychiatrycznym przeznaczonym dla byłych polskich żołnierzy dotkniętych wojenną traumą. Dora wyrusza w podróż, która ma wyjaśnić dzielącą ich tajemnicę.

do góry