Nawigacja

Aktualności

W ramach filmowych wtorków z IPN bezpłatny pokaz filmu „Wołyń” – Rzeszów, 14 listopada 2017

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, w ramach w cyklu bezpłatnych pokazów filmowych, organizowanych w rzeszowskim Kinie „Zorza”, zaprasza na pokaz filmu „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Film poprzedzony zostanie prelekcją historyka IPN. Pokaz odbędzie się we wtorek 14 listopada 2017 r. w Kinie „Zorza” w Rzeszowie, ul. 3 Maja 28 o godzinie 18.00. Organizatorem pokazu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Dostępność bezpłatnych wejściówek do sprawdzenia pod numerem telefonu 17 86 06 054.
Odbiór wejściówek w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego 18 od 6 listopada od godziny 14.00 i w Kinie „Zorza” od 7 listopada.
Film dozwolony od lat 16.
Czas trwania seansu: 150 minut

Opis filmu za http: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1235896

Mała wioska w południowo-zachodniej części Wołynia, zamieszkała przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Rok 1939. Zosia Głowacka jest zakochana w ukraińskim chłopcu z tej samej wsi. Jednak ojciec postanawia wydać ją za najbogatszego gospodarza, Polaka Macieja Skibę, znacznie starszego od niej wdowca z dwójką dzieci.
Życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a niemal dwa lata później niemiecki atak na ZSRR. Przez następny rok trwa polowanie i brutalne mordy na Żydach. Tymczasem ukraińskie aspiracje do stworzenia niepodległego państwa, choć nie zyskały poparcia Niemców, wciąż rosną. Rośnie też napięcie między polskimi i ukraińskimi sąsiadami (…).

 

do góry