Nawigacja

Aktualności

Wakacje z IPN – Rzeszów, 28 czerwca - 31 sierpnia 2017

Spędź z nami wakacje, organizujemy je po raz 11.

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zaprasza po raz 11. na "Wakacje z IPN".

Konkursy, prelekcje oraz gry historyczne proponuje Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie dzieciom i młodzieży wypoczywającej w wakacje na Podkarpaciu.

Podobnie jak w poprzednich latach organizujemy m.in. zajęcia edukacyjne podczas kolejnych turnusów kolonii w ośrodku "Caritas" diecezji rzeszowskiej w Myczkowcach w Bieszczadach.
W tym roku ich tematem są „Drogi do Niepodległości”,  jako przygotowanie do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w listopadzie 2018 r.

Tego typu zajęcia mogą być prowadzone również w innych placówkach wypoczynkowych regionu. Nasi historycy mogą przybliżyć zainteresowanym także dzieje powstania warszawskiego, historie Żołnierzy Wyklętych, opowiedzieć o losach dzieci podczas drugiej wojny światowej, zbrodni i kłamstwie katyńskim, czy historii herbu i flagi Polski.

Dla kolonistów i uczestników półkolonii w Rzeszowie IPN może przygotować m.in. projekcje filmów historycznych, prelekcje oraz gry terenowe, które pozwolą poznać różne epizody z najnowszej historii miasta.

Możemy zaproponować również wspólny spacer po Rzeszowie, podczas którego opowiemy o miejscach, które odegrały szczególną rolę w najnowszych dziejach miasta lub zorganizować rozgrywki w edukacyjnych grach planszowych.

W organizowanych od dziesięciu lat "Wakacjach z IPN" każdego roku bierze udział ponad 1,5 tys. młodych ludzi wypoczywających na Podkarpaciu.

Wszystkich organizatorów letniego wypoczynku, zainteresowanych przeprowadzeniem zajęć przez pracownika IPN zachęcamy do kontaktu z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie.

Zgłoszenia i wszelkie pytania prosimy kierować do:
Zenon Fajger tel. 17 8673032 zenon.fajger@ipn.gov.pl
Maciej Rędziniak tel. 17 8673032 maciej.redziniak@ipn.gov.pl

do góry