Nawigacja

Aktualności

Bezpłatny pokaz filmu „Hiszpanka" organizowany przez rzeszowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej - Rzeszów, 15 lutego 2017

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, w ramach w cyklu bezpłatnych pokazów filmowych, organizowanych w rzeszowskim Kinie „Zorza”, zaprasza na pokaz  filmu „Hiszpanka” w reżyserii Łukasza Barczyka.
Film poprzedzony zostanie prelekcją historyka IPN.
Pokaz odbędzie się wyjątkowo w środę 15 lutego 2017 r. w Kinie „Zorza” w Rzeszowie (ul. 3 Maja 28) o godzinie 18.00. Organizatorem pokazu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.
Dostępność bezpłatnych wejściówek do sprawdzenia pod numerem telefonu 17 86 06 026. Odbiór wejściówek w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego 18 od wtorku 6 lutego 2017 r. od godziny 12.00 oraz w Kinie „Zorza” od 7 lutego 2017 r.

Film dozwolony od lat 15
Czas trwania seansu: 121 minut

Opis filmu za: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=1229382
(…) Zrealizowana z rozmachem produkcja przedstawia historię, która przekracza granice wyobraźni. Nie wiadomo, czy powiązane z Powstaniem Wielkopolskim wydarzenia są prawdą, czy jedynie iluzją. Porywają efekty specjalne, które zapraszają widzów w niezwykłą, pełną przygód podróż w innym wymiarze. W "Hiszpance" nic nie jest oczywiste, ponieważ do wyzwoleńczej walki włącza się grupa telepatów. Siły zbrojne stają na równi z siłami umysłu. Głównym bohaterem filmu jest Ignacy Jan Paderewski, który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse. W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie gotowi poświęcić wszystko - dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem.

 

do góry